Sprzęt dla małych naukowców

Dzieci są z natury ciekawe świata i dlatego wszędzie jest ich pełno. Rodzice muszą dwoić się i troić, żeby zapewnić dziecku atrakcje, które zainteresują go na dłużej, ponieważ z reguły maluchy łatwo się rozpraszają. Inaczej jest, kiedy nasza pociecha czymś się na poważnie zajmie, czyli na przykład wtedy, kiedy pochłonie go obserwowanie zwierząt lub eksperymenty naukowe. Można wspierać latorośl w rozwijaniu pasji i podarować mu specjalny sprzęt badawczy.

Odkrywanie świata z lupą

lupa dla dzieckaWszystko, co się rusza, jest w stanie przykuć uwagę dzieci. Na pewno nieraz rodzice byli świadkami, jak ich niemowlę zafascynowało się w piaskownicy żuczkiem lub dżdżownicą i nie mogło oderwać od żyjątek wzroku. Ta ciekawość do odkrywania świata zwierząt pozostaje w dzieciach przynajmniej do czasu skończenia szkoły podstawowej. Niektóre maluchy interesują się roślinami i na przykład kolekcjonują liście albo kwiaty w zielniku. Specjalna lupa dla dziecka pomoże małemu odkrywcy dokładniej przyjrzeć się obiektowi badań. Na początek wystarczy kieszonkowe składane szkiełko powiększające, które dzięki kompaktowej formie będzie się nadawało do zabrania praktycznie wszędzie: do przedszkola, na spacer, plac zabaw czy piknik w parku. Chociaż soczewka wykonana jest oczywiście ze szkła, to w takim sprzęcie przed stłuczeniem chroni ją metalowa obudowa. Często w tego typu przyrządach instalowane jest oświetlenie LED, które pozwala dokładniej obejrzeć wybrany przedmiot. Ciekawym upominkiem może być także lupa z wbudowanym w plastikowej rączce kompasem. W jednym z dostępnych modeli wbudowane zostały dwie soczewki – duża główna zapewnia trzykrotne powiększenia, a malutka pozwala przyjrzeć się obiektowi z ośmiokrotnym powiększeniem. Taki gadżet na pewno spodoba się małemu miłośnikowi leśnej fauny i flory. Młodemu badaczowi przyrody można kupić cały zestaw do łapania i obserwacji owadów. Taki komplet składa się z pistoletu do zasysania insektów zasilanego bateriami z dedykowanymi końcówkami, pojemnika na obiekt badań, szufelki z rączką, pęsety oraz specjalnego przyrządu do obserwacji z lupą.

Odkrywanie otaczającej nas fauny i flory to zajęcie fascynujące dla dorosłych, ale także dzieci. Mali naukowcy ciekawi są wszystkiego, co spotkają na swojej drodze, nawet jeśli jest to zwykły kamyk czy liść. Możemy wspierać ich ciekawość i pomóc rozbudzić wyobraźnię, podarowując im przyrządy, które pozwolą bliżej przyjrzeć się strukturze przedmiotów. Doskonale nadają się do tego wszelkiego rodzaju szkła powiększające oraz zestawy do obserwacji owadów z lupą.