Środki flokujące do basenów

Posiadacze basenów i wanien z hydromasażem zastanawiają się, jak utrzymać ciągłą czystość wody, która potrafi znajdować się w zbiornikach przez naprawdę długi czas. Jest na to naprawdę proste i bezpieczne rozwiązanie, które nie wymaga użycia zbędnie toksycznej chemii. Z pomocą przychodzą środki flokujące, które usuwaną wszelkie zmętnienia i zanieczyszczenia. Gdzie zakupić taki środek i jakie są jego właściwości? 

Środki do usuwania zanieczyszczeń z basenów

środek flokujący do basenuBaseny publiczne, SPA lub prywatne zbiorniki wodne zmagają się z jednym poważnym problemem: niezależnie od tego, jak dużą wagę przywiązujemy do czystości wokół, woda i tak ulega tam zanieczyszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest stosowanie środków, które za pomocą swoich właściwości oczyszczają wodę, nie dodając do niej toksycznych substancji. Są więc one bezpieczne dla organizmów, niszczą jedynie bakterie oraz zmętnienie, które nieuchronnie pojawia się na wodzie po jakimś czasie. Środek flokujący do basenu odznacza się wyjątkową skutecznością. Najczęściej stosuje się je regularnie, by uniknąć pojawienia się osadu. Preparaty flokujące są zwykle w płynnej formie, o lekko niebieskim zabarwieniu, co nie wpływa jednak w żaden sposób na strukturę, zapach ani smak wody. Środki te dozowane są za pomocą urządzeń, które podpięte są do zbiorników wodnych. Preparaty flokujące umożliwiają dłuższe zatrzymanie wody w basenach, ponieważ ich częsta wymiana generuje bardzo wysokie koszta. Mniejsze opakowania można również zakupić na użytek domowy – w sezonie letnim używanie środka flokującego zalecane jest w mniejszych basenach dla dzieci, które zwykle znajdują się w ogródkach przydomowych. Unikamy tym samym codziennej wymiany wody, nie musimy się martwić o bezpieczeństwo naszych pociech oraz to, czy woda jest już wystarczająco ciepła. Do używania środka nie trzeba posiadać specjalnych kwalifikacji, należy się jednak stosować do instrukcji – zbyt duża ilość preparatu może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Środki tego typu najłatwiej zakupić na stronach internetowych, które oferują naprawdę szeroką gamę produktów. 

Zarówno domowe jacuzzi, jak i publiczne baseny korzystają ze środków flokujących, które oczyszczają wodę z drobnych zanieczyszczeń i sprawiają, że staje się ona krystaliczna niemal tak, jak zaraz po napełnieniu zbiornika. To sposób na duże oszczędności – cena wody jest wysoka, a każdy z nas lubi się w niej pluskać, szczególnie latem, gdy temperatury są bardzo wysokie. Odpowiednia sterylizacja basenu to także wymóg, który muszą spełnić wszystkie pływalnie publiczne.