Stylowe wanny – czyli sposób na magiczną łazienkę

Obecnie króluje minimalistyczny wystrój wnętrz, to samo dotyczy łazienek. Zazwyczaj króluje w niej biel lub inne jasne kolory. Stawiamy na prostotę i wygodę użytkowania. Co ciekawe, niegdyś białe ściany były nie do zniesienia i każdy czekał na odrobinę koloru. Dziś biel nie ma sobie równych a akompaniują jej jasne odcienie zgaszonego niebieskiego czy zieleni. Odcienie te są dość zimne, więc łatwo je ocieplić ozdobnymi lampkami lub zielonymi wzorami, np. liśćmi monstery. Co jednak, gdy wśród tej całej modnej prostoty mamy ochotę na coś bardziej ekstrawaganckiego, np. inspirującego się stylem secesyjnym lub rokoko? Takie stylowe wanny mogą jednocześnie wpasowywać się w nowoczesny wygląd a jednocześnie pokazać nasz wyjątkowy smak.

Czas stylowych wanien

stylowe wannyRodzajów wanien jest na pęczki. Różnią się pod względem materiału, koloru, kształtu. Może być emaliowana, akrylowa a nawet kuta z miedzi lub inspirowana na niegdysiejsze bale. Jak wybrać tę idealną, która sprawi, że kąpiele będą wyjątkowym czasem relaksu tylko dla nas, a jednocześnie będzie ona dopełniała aranżacji i przykuwała wzrok? Po pierwsze musi odzwierciedlać nasz gust i spełniać nasze oczekiwania. Najbardziej stylowe wanny to te wolno stojące, a nie te wciśnięte w najgłębszy kąt. Wyjątkowa wanna musi być perłą łazienki i skupiać na sobie uwagę. To jak będzie wyglądać ta perła zależy od nas i od naszych gustów. Trzeba wspomnieć także o tym, że wanny wolno stojące potrzebują miejsca, więc łazienka do której ją wstawimy musi mieć dość dużą powierzchnię. Idealnie będzie również wyglądać, jeśli do owej łazienki przedostaje się jak największa ilość naturalnego światła. Sztuczne nie wydobędzie jej piękna w taki sposób jak naturalne Słońce. Warto więc, aby w łazience ściana, lub chociaż jej część, była przeszklona. O tym należy pomyśleć w momencie planowania budowy domu lub w czasie jego remontu. Jeśli to możliwe, okna łazienki, lub jej ściany, powinny znajdować się na tyle domu, tak aby zapewniały nam maksymalną prywatność. Jeśli nie jest to możliwe, warto zainwestować w dobre żaluzje, które oprócz prywatności będą również przepuszczały światło dzienne.

Istnieje milion sposobów na aranżację łazienki, szkoda, że możemy zrobić to tylko raz, maksymalnie dwa razy (jeśli posiadamy dwie łazienki). Mimo mody na minimalizm mogą one wciąż być wyjątkowe i w dobrym stylu. Jeśli postawimy na jeden nadzwyczajny element w łazience, na przykład stylowe wanny, nie przesadzimy, a nasza łazienka wciąż będzie elegancka i nowoczesna.