Swój ekspres do kawy serwisuję regularnie

Kilka lat temu kupiłem sobie ekspres do kawy, z którego korzystamy z żoną codziennie. Nie wyobrażamy sobie dnia bez dwóch do trzech kaw przyrządzonych w naszym ekspresie. Pomimo tego, że nie jest to najnowszy sprzęt to działa on bez najmniejszych problemów. Wszystko dzięki temu, że właściwie o niego dbam. Od początku serwisuję go w autoryzowanym serwisie producenta. Serwisuje to może zbyt duże słowo, bo ja po prostu zlecam jego wyczyszczenie i sprawdzenie.

W serwisie zlecam kompleksową konserwację ekspresu

kompleksowy serwis ekspresów saeco warszawaZa urządzenie do przygotowywania ulubionej kawy zapłaciłem kilka lat temu przeszło pięć tysięcy złotych. Jak na tamte czasy był to ekspres z najwyższej półki. Potrafi przygotować kilkanaście rodzajów kawy, jest wyposażony w integralny spieniacz do kawy z wewnętrznym zbiornikiem na mleko a na dodatek potrafi sam się wyczyścić po każdym dniu użytkowania. Mimo tego, że ekspres jest praktycznie bezobsługowy to wcale nie oznacza, że nie muszę o niego odpowiednio dbać. Od razu jak kupiłem nasz ekspres to w sklepie polecono mi kompleksowy serwis ekspresów saeco Warszawa, który jest również autoryzowanym serwisem tego producenta ekspresów. I praktycznie raz na trzy miesiące wysyłam swój ekspres kurierem do tego serwisu, żeby mi go dokładnie wyczyszczono. Poszczególne elementy wymagają oczywiście właściwej konserwacji, więc to wszystko zlecam serwisantom w warszawskim serwisie. Za kompleksowe serwisowanie mojego ekspresu płacę dwieście złotych. Mógłbym tego nie robić i po prostu co kilka lat kupować nowy ekspres. Tyle tylko, że przyzwyczailiśmy się z żoną do charakterystycznego zapachu kawy z naszego ekspresu. Każdy, kto korzysta z tego urządzenia wie, że raczej niechętnie kupuje się nowy ekspres do kawy. Jak kupowaliśmy nasz to przecież był to nasz pierwszy ekspres, więc dużo nas kosztowało czasu zanim nauczyliśmy się go prawidłowo używać i obsługiwać. I to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia i wygody. I dlatego właśnie wolę raz na kwartał zapłacić za dokładną konserwację naszego ulubionego urządzenia.

Każdy dzień zaczynam ulubioną kawą z ekspresu. Przygotowuję kawę dla siebie i żony i wspólnie z naszym synkiem siadamy do śniadania. To jest już taki zwyczaj podobnie jak obsługa naszego ekspresu. Dokładnie wiem co nacisnąć, żeby za chwilę wypić kawę, którą uwielbiam. I jakoś ciężko mi sobie wyobrazić kupno nowego urządzenia i uczenie się na nowo jego obsługi. A dwieście złotych, które płacę raz na kwartał za konserwację ekspresu to naprawdę nie jest wiele w porównaniu do przyjemności, jaką czerpię z picia swojej ulubionej porannej kawy.