Szafa do przechowywania dokumentacji kartotekowej

Wyposażenie w starym komisariacie nigdy nie było zbyt wystawne, i w większości nie było wymieniane od bardzo dawna, czasem nawet ponad trzydzieści lat. Kierownictwo powszechnie uważało iż placówka policji nie musi być wcale wystawna, więc póki sprzęt nie rozsypywał się w rękach, nie było potrzeby jego wymiany gdyż nadal działał tak jak powinien. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej słyszeliśmy o remontach, jakie przeprowadzano w innych jednostkach, więc i my zaczęliśmy naciskać na zorganizowanie takowego i u nas.

Stalowe szafy do przechowywania kartotek

solidne szafy kartotekoweChyba najsłabszym punktem w całej długiej liście rzeczy do wymiany były szafy na akta i dokumenty. Nie były one chyba zmieniane nigdy, więc obecnie wyglądały tak, jakby miały nadawać się wyłącznie na złom, o bardzo niedużej pojemności nie wspominając. Większość kolegów przechowywała więc dokumentację gdzie popadło, z braku innej możliwości, choć było to całkowicie niedopuszczalne. Jedną z pierwszych rzeczy jaka została przez nas zamówiona podczas pierwszej wymiany sprzętowej były więc oczywiście solidne szafy kartotekowe z wewnętrznymi organizerami na dokumenty i aktówki. Szafy które zostały dla nas zamówione były podobne na pierwszy rzut oka do zwykłych szafek na ubrania pracownicze, choć były o wiele szersze i wykonane zdecydowanie solidniej. Przede wszystkim, jednak, wnętrze szafek było podzielone na wygodne półki, w których można było pomieścić bardzo dużo dokumentacji, a jednocześnie zorganizować zawartość wygodnie, w taki sposób by była bardzo łatwa do znalezienia w razie potrzeby. Półki miały możliwość regulacji w taki sposób by mogły pomieścić zawartość o nieregularnych gabarytach, a całość szafek wykonana była tak, by móc wytrzymać nawet największe obciążenia wywołane znaczną ilością przechowywanych dokumentów. Mimo iż były to dość standardowe szafy, miały one służyć do przechowywania kartotek ze spraw i dokumentacji najróżniejszych zdarzeń, więc oczywiście musiały być one zabezpieczone przez niepowołanym otwarciem.

Każda jedna szafa była wyposażona w zamek otwierany kluczem oczkowym, który posiadała wyłącznie osoba odpowiedzialna za sprawy, których dokumentacja była przechowywana w owej szafie. Dzięki temu nie było ryzyka przypadkowego zagubienia dokumentacji, ale również zapobiegało to dostępowi do dokumentów osobom postronnym. Mimo dość masywnego wyglądu, szafy były stosunkowo lekkie i dość łatwe do przestawiania, dlatego też bez większego problemu mogliśmy je usytuować w każdym pokoju wedle potrzeby.