Szeroki zakres usług konsjerża

 

Od niemal średniowiecza zawód konsjerża służył różnym osobom o nieco wyższym stanie materialnym, a najczęściej na zamkach. Mimo to w porównaniu do tamtej epoki obecnie zawód ten wygląda całkiem inaczej, aczkolwiek jedyne co się nie zmieniło to to, że concierge musi być osobą, która potrafi doskonale zorganizować sobie plan działania w ramach wyznaczonych obowiązków każdego dnia. Dlatego osoba taka jest niemal oparciem dla rodzin biznesmenów, którzy nie mają czasu na zajmowanie się banałami takimi jak organizowanie spotkań czy zakupy.

Najlepsi konsjerże wsparciem dla biznesmena

pomocny asystent osobisty consiergeJeśli zastanawialiśmy się na czym polega zawód konsjerża to powinniśmy wiedzieć, iż na wszystkim, gdyż szereg obowiązków wykonywanych przez daną osobę zależy wyłącznie od pracodawcy. Można rzec, iż pomocny asystent osobisty consierge to osoba, bez której zabiegany biznesmen się nie obędzie. Niegdyś consierge znany był z tego, iż dbał o odpowiednie oświetlenie korytarzy i komnat gości zamkowych, przez co musiał mieć doskonałą pamięć oraz perfekcyjnie rozporządzać planem swojego dnia. Nieco później spotykani byli w hotelach, aby być przypisanym do jednego z gości hotelowych i zapewniać rozrywkę, planowanie posiłków oraz spotkań. Na dziś dzień obowiązki zależne są od stopnia potrzeby. Niektórzy konsjerże wykonują czynności związane jedynie z planowanie spotkań, wyjazdów biznesowych, jak również innych czynności związanych stricte z pracą pracodawcy. Inni mają o wiele więcej obowiązków. Bardzo często zalicza się do nich robienie zakupów, wychodzenie z psem czy odbiór dzieci ze szkoły. W planie dnia musza też znaleźć czas na planowanie spotkań prywatnych, jak i biznesowych, a często i reagować w nagłych sytuacjach. Mogą też załatwiać sprawy urzędowe w ramach wykonywania swoich codziennych obowiązków dla pracodawcy. Ten zawód jest bardzo wymagający, przez co osoba będąca na tym stanowisku musi wykazywać się bardzo dobrym zorganizowaniem, planowaniem, jak również  wytrzymałością na nerwy oraz stres.

Bardzo ciekawym zawodem jest zawód konsjerża, który w Polsce przez wieki nie był za dobrze znany, jednak w innych państwach bardzo często korzystano z takiej pomocy. W teraźniejszości consierge to osoba zarządzająca doskonale swoim czasem, która nie potrzebuje w planowaniu wykonywania czynności zleconych przez pracodawcę. To zawód wymagający, stresujący, jednak przy tym bardzo satysfakcjonujący dla osoby, która uwielbia planować i organizować różnego typu rzeczy, a także zajmować się wszystkim.