Szukanie pracy dla opiekunki osoby starszej

Moja córka powiedziała mi, ze chciałaby się wyprowadzić na dwa lata do Niemiec. Będzie mogła w ten sposób poduczyć się języka. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ ona lubi podróżować. Zastanawiałam się jednak, co ona będzie robić tam przez dwa lata. Powiedziała mi, ze bardzo chciałaby opiekować się osobami starszymi. Poprosiła mnie o pomoc, przy szukaniu pracy dla opiekunki. Obiecałam jej pomóc.

Znalezienie pracy dla opiekunki osoby starszej

oferta pracy jako opiekunka osób starszych niemcyZastanawiałam się, dlaczego akurat opiekunka osób starszych. Odpowiedziała mi, że chciałaby wykonywać spokojną pracę. Musimy teraz zastanowić się, jak znaleźć tę pracę. Córka podpytała się koleżanek, gdzie można taką ofertę znaleźć. Jedna z nich podpowiedziała, że dzięki specjalnej stronie z ofertami pracy. Powiedziała, że trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową następujące zagadnienie: oferta pracy jako opiekunka osób starszych niemcy. Moja córka jest dosyć młoda osobą, dzięki tej pracy nauczyłaby się cierpliwości i odrobinę spokoju. Przejrzałyśmy stos ofert. Kilka ją zainteresowało. Postanowiłyśmy skontaktować się z tymi osobami, które wystawiły ogłoszenia. Niektóre z nich było już nieaktualnych. Po redukcji zostały nam dwa ciekawe ogłoszenia. Jedno było na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jedna z nich była natomiast na czas określony. Okazało się, że na rok, z możliwością przedłużenia. Córka rozmawiała już z małżeństwem, które te ogłoszenie zamieściło. Zgodzili się zatrudnić moja córkę na całe dwa lata, z czego bardzo się ucieszyła. Namawiałam ją, by jednak podpisała umowę na jeden rok. Nigdy nie wiadomo, czy za rok jej się nie spodoba ta praca i będzie chciała wracać do domu. Pozostawiłam jednak decyzję córce. Niech poczuje się troszkę odpowiedzialna. Zdecydowała się jednak pójść za moja propozycje i podpisać umowę na jeden rok. Stwierdziła, że po roku zastanowi się, czy dalej kontynuować tę pracę. Jestem z niej dumna, że jest tak bardzo zaradna. Pracę rozpocznie już od przyszłego miesiąca. Ma czas na przygotowanie się do wyjazdu.

Córka jest już w Niemczech. Mówi, ze bardzo jej się tutaj podoba. Ta rodzina, u której będzie pracować jest miła i przygarnęła ją z otwartymi ramionami. Mówili, że bardzo długo szukali opiekunki do babci. Na szczęście wraz z córką dotarłyśmy do tej oferty pracy. Teraz może zacząć się skupiać na opiece nad tą Panią. Zobaczymy, jak ta praca będzie wyglądać. Nie ma na razie dużej ilości obowiązków, co bardzo ją cieszy. Ma też czas na zwiedzanie i uczenie się języka, co będzie jej kiedyś w życiu potrzebne.