Szybkie kamery do monitoringu

Internetowe systemy monitorowania wizyjnego coraz częściej były wybierane nad systemami stacjonarnymi, głównie ze względu na o wiele łatwiejszy montaż i brak konieczności instalacji całej infrastruktury, która zabierała ogromne ilości miejsca, zwłaszcza na dużych obiektach. Jednak by owy system mógł wykorzystywać pełnię możliwości, potrzebne były kamery nie tylko o wystarczająco wysokiej jakości, ale również takie, które przeznaczone były właśnie do współpracy z systemami internetowymi.

Nowoczesne kamery do systemu monitoringu internetowego

kamery ip białystokWiększość użytkowników systemów internetowych nie posiadała jednak zbyt dużej wiedzy na temat urządzeń do monitoringu, wybierając bardzo często zestawy kamer ze względu na niską cenę, bez sprawdzenia kompatybilności. Podczas gdy takie kamery czasem współpracowały z monitoringami internetowymi, nie sprawdzały się tak dobrze jak dedykowane kamery ip Białystok. Urządzenia przeznaczone do współpracy z internetowymi systemami monitorowania wizyjnego obiektów były bowiem o wiele szybsze, często rekompensując opóźnienie sterowania, spowodowane szybkością połączenia internetowego, na którym pracowały. Czas reakcji kamery i szybkość obrotu obrazu w owych kamerach była zwiększona w taki sposób, by zapewnić operatorom jak najlepszą responsywność i nie ograniczać możliwości swobodnego monitorowania ochranianej przestrzeni. Z racji ich częstego wykorzystania na dużych obiektach handlowych, kamery internetowe były w ogromnej większości modelami obrotowymi, pozwalającymi na zabezpieczenie bardzo dużego obszaru za pomocą tylko jednego urządzenia. Całe zestawy kamer, przeznaczone do internetowego monitoringu bywały więc nie tylko tańsze od konwencjonalnych zestawów sprzętu monitorowania stacjonarnego, ale również bardziej funkcjonalne, posiadając większe możliwości niż tradycyjne kamery stacjonarne. Co prawda pojedyncze kamery obrotowe były droższe niż stacjonarne modele, aczkolwiek z racji możliwości obrotu i regulacji obrazu, do zabezpieczenia nawet dużej przestrzeni potrzeba było ledwie kilka urządzeń.

Internetowe odmiany kamer obrotowych posiadały wszystkie funkcje odpowiedników przeznaczonych do stacjonarnych systemów, takie jak tryb nocny czy możliwość regulacji przybliżenia obrazu. Posiadały one często mniejsze rozdzielczości obrazu, dzięki czemu nie obciążały łącza internetowego w nadmiernym stopniu, pozwalając na bardzo szybki przesył danych nawet na łączach internetowych o przeciętnej szybkości transferu, jednocześnie zapewniając dobrą jakość obrazu, nie utrudniając pracy operatora.