Szyld reklamowy podświetlany

Obserwując znajomych zauważyłam, że coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych, kupuje online a nie stacjonarnie. Są też osoby które najpierw udają się do sklepu i nawet przymierzają daną rzecz a potem logują się w sklepie online i zakupują ten sam towar w atrakcyjniejszej cenie. Wydaje się więc, że sklepy stacjonarne nie są już tak potrzebne a jednak wystarczy przejść się na spacer by zauważyć, że co chwila budują się nowe markety, sklepiki i kluby fitness.

Skuteczne szyldy reklamowe

szyldy reklamowe - gliwiceTak naprawdę sklepów stacjonarnych wcale nie jest mniej a wręcz odwrotnie. Nie muszą się również one bać konkurencji w sieci, ponieważ mnóstwo osób woli jednak produkty zobaczyć, dotknąć czy przymierzyć. Jedyne co jest potrzebne by klient do nas trafił to dobra reklama i przede wszystkim widoczny szyld. Kiedy spacerujemy uliczką handlową pierwsze na co zwracamy uwagę to właśnie szyldy reklamowe – Gliwice to miejscowość gdzie zaobserwowałam, że to właśnie ta forma reklamy jest wyjątkowo skuteczna. Często jestem tam w odwiedzinach u znajomych i kiedy idziemy wieczorem na miasto, wszędzie widać kolorowe szyldy. Są podświetlane różnymi barwami, prezentują logo lub typ usługi. Niektóre bardzo znane i charakterystyczne punkty usługowe są tam schowane jakby wewnątrz podwórza i tylko taka tablica informuje o tym, że dany lokal jest tuż za rogiem. To nie przypadek że najbardziej popularny lokal w tej miejscowości ma szyld nad wejściem o naprawdę dużej powierzchni. Jest to ogromna świecąca reklama, która można powiedzieć, że oświetla pół ulicy. Trudno jej nie zauważyć, dlatego nawet osoby które są w Gliwicach pierwszy raz i nie znają innych lokali najczęściej kierują się właśnie tam. Czasami taka reklama jest tylko informacją czym dany lokal się zajmuje ale czasami forma, treść jest przedstawiona w tak intrygujący sposób, że z ciekawości człowiek wejdzie i zobaczy co dana firma oferuje. Nie da się ukryć, że reklama zewnętrzna w takiej formie trafia do klienta. Jeśli nasza firma jest już rozpoznawalna również warto w taki szyld zainwestować. Wówczas mamy pewność, że osoba która szuka naszych produktów trafi do nas a nie gdzieś indziej.

Chyba każdy kojarzy zielony, specyficzny szyld reklamujący sklep w którym możemy zjeść popularne hot dogi. Często kiedy ze znajomymi wychodzimy z lokalu i mamy ochotę coś na szybko przekąsić, rozglądamy się właśnie za znajomym, zielonym, charakterystycznym szyldem. Z reguły od razu idzie go dostrzec. Gdyby tak nie było pewnie rozejrzelibyśmy się po innych punktach a tak trafiamy prosto do ulubionego lokalu.