Trawa syntetyczna lepsza niż naturalna trawa?

Trawnik na ogrodzie jest podstawowym elementem posesji właścicieli domków jednorodzinnych. Wiemy o tym, że w naszym klimacie susz i deficytów pogody, niestety ostatnio bardzo trudno jest utrzymać idealny trawnik, który będzie ozdobą gospodarstwa przydomowego. W związku z tym propozycją może się okazać sztuczna trawa, która doskonale imituje prawdziwą trawę i mało kto zorientuje się, że jest ona syntetyczna. Dlaczego warto ją kupić zamiast inwestować w prawdziwą trawę?

Zalety posiadania trawy syntetycznej

trawa syntetycznaIstnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w omawiany produkt, który jest coraz bardziej popularny na rynku ogrodniczym. Otóż tego typu sztuczne trawy bardzo dobrze wpływają na oszczędności. Sama w sobie trawa syntetyczna nie jest droga i nie trzeba w nią inwestować, tak jak jest to w przypadku trawy prawdziwej. Tak samo jest z czasem. A oto szereg czynności, których nie trzeba robić, jak ma się sztuczną trawę syntetyczną. Trawy syntetycznej nie trzeba kosić. Jej włókna są idealnie równe, jeśli chodzi o wysokość i w związku z tym unikniemy strat sił, czasu i pieniędzy – pieniędzy na prąd oraz na kosiarkę. Jest to ekonomiczne. Koszenie także wpływa na zły nastrój, bo nie każdy lubi tego robić, lepiej jest zająć się czymś innym. Trawy syntetycznej nie trzeba nawozić. Jest sztuczna, więc nie potrzebuje składników odżywczych zawartych w nawozach, które również kosztują. Możemy więc o tym zapomnieć. Tak samo jest w przypadku nawadniania. Sztuczna trawa nie potrzebuje wody, a wiemy, że aby utrzymać idealny naturalny trawnik potrzeba tona wody, by był w dobrej kondycji. Deszcz pada ostatnio bardzo rzadko, więc trzeba robić swoje nawadnianie. Nie musimy już płacić za wodę, bo sztuczna trawa nie ma takich wymagań. Chodząc po sztucznej trawie nie odkształca się i nie niszczeje! warto o tym pamiętać zastanawiając się, czy chcemy mieć trawnik prawdziwy, po którym lepiej nie chodzić, bo mogą powstać nieładne, żółte ścieżki i placki związane z nadmiernym naciskiem. Czasami nawet wymagania glebowe i związane z usłonecznieniem nie pozwalają na założenie naturalnego trawnika.

W przypadku trawy syntetycznej jest inaczej. Wystarczy tylko wyrównać teren i od razu mamy piękną, zieloną powierzchnię gdzie tylko chcemy. Sztuczna trawa jest bardzo łatwa w montażu i mogą to robić nawet osoby niedoświadczone. Jeszcze jedną zaletą jest to, że tej trawy nie trzeba w żaden sposób dosiewać, by była wiecznie zielona, świeża i gęsta. Teraz oko możemy nacieszyć wręcz przez cały rok. Nie tracimy czasu na pielęgnację ani pieniędzy, więc zalet jest naprawdę wiele.