Trener personalny z pasją

 

Trener personalny to osoba, która nie tylko układa plany treningowe ale również dba o to, aby nauczyć klienta odpowiedniej techniki. Najważniejsze jest to, by klient podczas ćwiczeń nie zrobił sobie żadnej krzywdy. W ostatnim czasie trenerów personalnych przybywa, więc może być nam ciężko wybrać odpowiednią osobę, która nas dobrze poprowadzi i która da nam cenne wskazówki.

Dobór trenera personalnego

trening personalny szczecinNajważniejsze jest, aby trener personalny dysponował odpowiednią wiedzą nie tylko dotyczącą ćwiczeń ale również dotyczącą poszczególnych chorób, a także żywienia. Tak naprawdę trener jest w stanie rozpisać nam nie tylko treningi, ale również żywienie. Niestety nie wszyscy trenerzy są w tym dobrzy. Dlatego zanim zdecydujemy się na plan żywieniowy od konkretnej osoby, upewnijmy się, że posiada ona konkretne kwalifikacje. Pamiętajmy o tym, że nieodpowiednia dieta może również negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej doświadczonemu dietetykowi i mieć pewność, że plan został ułożony pod potrzeby naszego organizmu. Jeśli interesuje nas trening personalny Szczecin jest miejscem, w którym znajdziemy ogromną ilość trenerów. Ważne jest, by wybrać osobę z pasją, która rzeczywiście zna się na swojej pracy. Niestety w dobie ogromnej ilości specjalistów możemy mieć z tym pewien problem. Bardzo dużo informacji dostarczy nam pierwsze spotkanie z trenerem. Na takim spotkaniu trener powinien być dociekliwy. Powinien również zapoznać się z naszym celem i dać nam realny czas na jego realizację. Oczywiście nie wierzmy trenerom, którzy obiecują nam utratę konkretnej ilości kilogramów w konkretnym czasie. Takie obietnice są tylko chwytem, dzięki któremu niestety zdecydujemy się na konkretnego trenera. Nasz trener nie powinien nam nic obiecywać, ponieważ to od nas zależy, czy uda nam się osiągnąć nasz cel. Powinniśmy być konsekwentni i trzymać się otrzymywanych zaleceń, a z pewnością wszystko pójdzie po naszej myśli. Jedno jest pewne – wybór trenera personalnego nie powinien być nigdy dziełem przypadku.

Ilość trenerów personalnych, działających w konkretnych miastach tak naprawdę może przyprawić nas o zawrót głowy. Niestety każdy trener, którego wizytówkę znajdziemy w Internecie jest osobą godną zaufania. Niestety nie brakuje również oszustów, którzy tak naprawdę nie znają się na swojej pracy, a za jeden trening biorą ogromne pieniądze. Dlatego na samym starcie upewnijmy się, ile będzie kosztowała nas współpraca i jakie certyfikaty posiada nasz trener.