Typy nowoczesnych piłkarzyków stołowych

Piłkarzyki to popularny element wystroju wielu pomieszczeń. Granie w tę popularną grę jest niezwykle rozpowszechnione w restauracjach, barach czy pubach. Piłkarzyki mogą z powodzeniem być umieszczane także w budynkach firmowych. Dzięki temu pracodawcy chcą, aby pracownicy mogli zregenerować siły, oraz odprężyć się podczas dnia pracy lub po nim. W zależności od tego, jakie typy piłkarzyków są nam potrzebne, możemy wybrać odpowiedni model z asortymentu sklepów internetowych lub stacjonarnych.

Jakie modele piłkarzyków są dostępne w sklepach?

niedrogie piłkarzyki stołowePiłkarzyki możemy podzielić głównie ze względu na ich wymiary. Całe stoły z piłkarzykami mogą więc być dopasowywane do rozmiaru pomieszczeniu, w którym mają zostać one umieszczone. Niedrogie piłkarzyki stołowe są także wykonane według określonego projektu. Wiele z nich posiada układ piłkarzyków, w których spotkamy bramkarza, dwóch obrońców, pięciu pomocników, a także trzech napastników. Do wygody gry w tę grę przyczynia się jakość wykonania stołu, a także rodzaj elementów, które są zastosowane do jego budowy. W wielu modelach zastosowano drążki teleskopowe, które odznaczają się tym, że nie wysuwają się na drugą część stołu. Drążki tego typu mają swoje zalety, a jedną z nich jest fakt, że podczas gry nie jesteśmy w stanie zahaczyć drążkiem drugiej osoby. W wielu konstrukcjach piłkarzyków spotkamy także drążki przechodzące przez całą konstrukcję stołu piłkarzyków. Jest to rozwiązanie, które możemy spotkać w tańszych model, a także wszędzie tam, gdzie piłkarzyki muszą być często utrzymywane w prawidłowej czystości. Do podstawowych elementów, odróżniających poszczególne modele piłkarzyków są także figurki piłkarzy. Są one wykonywane z różnych materiałów, które są odporne na długotrwałe i intensywne użytkowanie. Figurki mogą być wykonywane z tworzywa sztucznego lub też innych podobnych materiałów sztucznych. Podstawową różnica w ich montażu polega na możliwości umieszczania ich na stałe na prowadnicy, lub przykręcania do niej za pomocą śruby. Obie konstrukcje są równie popularne oraz odznaczają się ponadprzeciętną niezawodnością.

Nie mniej ważnym aspektem, który może odróżniać poszczególne modele piłkarzyków od siebie, jest fakt, że wiele z nich może mieć blaty wykonane z różnych materiałów. Do najważniejszych z nich należą zatem płyty laminowane lub blaty wykonane ze specjalnego szkła hartowanego. To drugie rozwiązanie jest częściej stosowane w profesjonalnych stołach do piłkarzyków, na których rozgrywane są zawody różnej rangi.