Wizualizacja nowego domu

Nowy dom brzmi wspaniale. A mój własny nowy dom, jeszcze wspanialej. Naprawdę chciałam w końcu mieć swój własny zakątek, ze swoim własnym podwórkiem, zbudowany tak, jak dokładnie mi się podoba, a nie coś, co wynajęłam czy kupiłam już gotowe. Projekt tworzony tylko dla mnie – czy to nie brzmi, jak marzenie? A jednak w końcu udało mi się uzbierać wystarczająco funduszy i zaczęłam planowanie. Oczywiście, nie zamierzałam robić projektu sama. Potrzebowałam architekta. 

Wirtualna wizualizacja domu 

animacja architektonicznaI to nie byle jakiego architekta. Chciałam wynająć firmę, która będzie w stanie zrobić dla mnie coś więcej niż zwykły projekt na papierze, z którego dla przeciętnego człowieka tak naprawdę niewiele wynika. Bo co mi – osobie właściwie pozbawionej wyobraźni przestrzennej – po jakiś płaskich liniach narysowanych na białej kartce i słowne tłumaczenie, jak to będzie wyglądać? Ja potrzebowałam to zobaczyć na własne oczy, przekonać się, jak to wygląda. To oczywiście niemożliwe w naszej rzeczywistości, nie da się przecież skoczyć w przyszłości, by zobaczyć efekt końcowy, a potem wrócić, by powiedzieć, co ewentualnie naprawić. W tym momencie jednak przychodzi z pomocą animacja architektoniczna. Animacja taka pozwala na swobodną, pełną wizualizację wnętrza domu, tak, że właściwie po swoim jeszcze niezbudowanym domu można się po prostu przejść. To bardzo pomocne, bo można zobaczyć jak dosłownie wszystko będzie wyglądało, czy będzie nam w danym pomieszczeniu wygodnie, jak rozstawić meble, jeśli odgrodzi się ścianą taką i taką przestrzeń. Jeśli chodzi o mnie – prawdziwie dodający życiu komfortu cud techniki. Dlatego, że tak bardzo chciałam zobaczyć taką wizualizacje zanim zacznę budować swój dom, poszukiwałam kogoś, kto jest w stanie ją dla mnie zrobić. Wybór był dość spory, nie powiem, wielu architektów i wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie – nic zresztą dziwnego, bo to naprawdę coś. Jednak, by wybrać tego jedynego, najlepszego, trzeba było się już trochę więcej postarać. Zwłaszcza jeśli chodzi o trafienie w mój, nie będę ukrywać, bardzo wyszukany i konkretny gust. 

Zaczęłam zatem przeglądać różne opinie, oglądać projekty z portfolio i patrzeć, kto mi najbardziej odpowiada, a kto jest w stanie wykonać dla mnie taką cudownie pomocną wizualizacje. Ostatecznie się zdecydowałam i – ani trochę nie żałowałam. Taka animacja dała mi naprawdę wiele – mogłam wprowadzić swoje własne poprawki, naprawdę świadoma tego, co właściwie poprawiam. To świetne uczucie, kiedy twój dom się buduje, a ty jesteś pewna, że wszystko będzie ci w nim pasować.