Wizyta w biurze projektowym – czy to dobry pomysł?

Wnętrze idealnie dopasowane do naszych potrzeb – o tym marzy chyba każdy, ponieważ zazwyczaj jest tak, że zawsze brakuje nam miejsca, albo po prostu meble są tak poustawiane, że nie da się normalnie przejść obok nich nie uderzając się w coś. Dlatego, aby uniknąć tego rodzaju siniaków oraz stłuczeń warto powierzyć projektowanie swoich wnętrz specjalistom, którzy się na tym znają i dopasują każde pomieszczenie do naszych potrzeb.

Pomoc projektanta w zaprojektowaniu idealnego wnętrza

projektowanie wnętrz bydgoszczKiedy w końcu budowa naszego domu została zakończona mogliśmy wraz z mężem zabrać się za projektowanie naszych wnętrz. Bardzo się z tego cieszyłam, ponieważ miałam już mnóstwo ciekawych według mnie pomysłów. Jednak to nie było takie proste, gdyż mieliśmy nieco odmienne zdanie z mężem. On chciał inny kolor w salonie albo inne płytki w łazience. On chciał prysznic, aby mógł się szybko opłukać jak wróci po pracy, ja z kolei chciałam wannę, żeby móc się w niej zrelaksować po ciężkim dniu. Nie mogąc się porozumieć w kwestii aranżacji wnętrz postanowiliśmy skorzystać z pomocy biura, które świadczyło między innymi usługę projektowanie wnętrz Bydgoszcz. Zadzwoniłam więc i umówiłam nas na spotkanie, na które mieliśmy wziąć plany swoich pomieszczeń. Następnego dnia na tym spotkaniu zaczęliśmy rozmawiać o naszych pomysłach, oczekiwaniach względem każdego z wnętrz a także jakie style nam się podobają. Projektant słysząc o tak różnych pomysłach i oczekiwaniach miał nie lada wyzwanie, aby zaprojektować dla nas nasze pomieszczenia. Jednak dzięki jego doświadczeniu oraz ogromnej wiedzy, którą posiadał udało mu się znaleźć rozwiązania, które połączyły nasze dwa różne style w jedną całość, która bardzo nam się spodobała. Projektant, który wykonał dla nas te projekty odwalił kawał świetnej roboty i na pewno polecimy go znajomym. Sami nigdy nie wpadlibyśmy na to, że można tak mieszać style czy kolory a do tego to wszystko wyglądało tak cudownie, że razem z mężem nie mogliśmy doczekać się już efektu końcowego pomimo, że projektant nam pokazywał jak w rzeczywistości będzie to wszystko wyglądało za pomocą programu komputerowego.

Jak więc widać w niektórych sytuacjach pomoc specjalisty jest wręcz niezbędna, aby nasze wnętrza zachwycały a nie odstraszały, do tego były przestronne i funkcjonalne, nawet jeśli jest to bardzo małe pomieszczenie. Obecnie na rynku jest wiele biur projektowych, jednak wybierając jedno z nich warto pamiętać o tym, aby nie kierować się ceną, ponieważ efekty końcowe mogą nie być zadowalające. Lepiej wybrać biuro, z którego korzystał na przykład nasz znajomy i jest z niego zadowolony.