Wózek inwalidzki – jak z niego korzystać?

Jako osoba, która ze względu na chorobę wiele lat życia spędziła właśnie na wózku, inwalidzkim doskonale znam ten sprzęt i wiem jakie szczegóły mogą mieć realny wpływ na jego eksploatację. Wbrew pozorom informacje z tego zakresu mogą przydać się dosłownie każdemu, ponieważ przyczyną korzystania z takiego wózka może być złamanie pięty lub inne uszkodzenie ciała uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Przy odrobinie wprawy na wózkach inwalidzkich można doskonale sobie radzić i to nie tylko samym przemieszczaniem, ale również z wieloma innymi czynnościami.

Sposoby modyfikowania wózków inwalidzkich

wózki inwalidzkie - mazowieckiePodstawą jest w przypadku takiego sprzętu właściwie dopasowanie wózka do konkretnego użytkownika, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy może on rzeczywiście spędzać na takim sprzęcie medycznym wiele godzin dziennie bez odczuwania żadnego dyskomfortu, skurczy i tak dalej. Pierwsze wózki, z których korzystałem, pochodziły z wypożyczalni, ponieważ nie mogłem sobie wtedy pozwolić na zakup takiego sprzętu na własność. Bez względu na to, czy sprzęt pochodzi z wypożyczalni, czy też ze sklepu działania związane z mierzeniem wyglądają podobnie, ponieważ trzeba dopasować wysokość podnóżka, wymiary siedziska i jeszcze inne szczegóły. Żeby obejrzeć i dopasować takie wózki inwalidzkie – mazowieckie to świetne województwo, ponieważ tam oferta punktów sprzedających taki specjalistyczny sprzęt medyczny robi naprawdę dobre wrażenie. Jeżeli chodzi o siedzisko to zdecydowany wpływ na komfort wykorzystywania takiego sprzętu, może mieć również rodzaj wykorzystanej tam przez producenta wózka poduszki, ponieważ pod tym względem występuje pewna różnorodność. Dotyczy ona między innymi tego, że w takich wózkach mogą być wykorzystywane specjalne poduszki wypełnione powietrzem lub takie składające się z gąbki. Osobiście preferuje przede wszystkim to drugie rozwiązanie. Ze względu na to, że na takim wózku na co dzień poruszam się po naprawdę różnym terenie, zdecydowałem się również na dodatkowy zakup w postaci kół z głębszym bieżnikiem, ponieważ wtedy nawet piasek czy błoto nie są problemem.

Innym sposobem modyfikowania wózka jest unoszenie przodu i podłączanie do takiego siedziska na kółkach specjalnej przystawki wyposażonej w akumulator, ponieważ wtedy mogę poruszać się z większą prędkością i pokonywać dużą odległość bez wysiłku. Dzięki wózkowi samodzielnie mogę wychodzić z domu, spacerować, wykonywać różne codzienne obowiązki, pracować i robić zdecydowanie więcej. Konstrukcja takiego wózka bez żadnego problemu utrzymuje mój ciężar, bo jest solidna.