Wybór zestawu świątecznego dla pracownika

Istnieje wiele różnych sposobów, aby wyróżnić pracowników i sprawić, aby czuli się dobrze w firmie. Często koszty są pokrywane przez fundusz świadczeń socjalnych o ile takowy istnieje w przedsiębiorstwie. Jeśli go nie ma zdarza się, że szef przeznacza pewne rezerwy finansowe na to, aby kupić coś pracownikom – na przykład z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Zestaw świąteczny dla pracownika

zestawy świąteczne dla pracownikówŚwięta to idealny moment, aby złożyć pracownikom niebanalne życzenia. Zestawy świąteczne dla pracowników mogą być wręczone osobiście przez szefa na wigilii pracowniczej. Ewentualnie mogą być to zestawy świąteczne dla pracowników, ale z zawartością samych słodyczy. Poczęstunki takie są wtedy zazwyczaj kierowane do dzieci pracowników. Niemniej jednak jaką formę one nie przybiorą, są wyrazem uznania. Kiedyś pracowałam w przedsiębiorstwie, które zatrudniało ponad sto osób. Zawsze na święta Bożego Narodzenia oraz na święta Wielkanocne dostawaliśmy takie zestawy świąteczne. Wewnątrz znajdowało się mnóstwo wyszukanych słodyczy oraz kawa z różnych zakątków świata. Było to bardzo miłe i każdy z nas cieszył się tym prezentem. Natomiast, gdy byłam mała, pamiętam jak dziś, gdy mój tata dostawał takie zestawy. Kilkanaście lat temu słodycze, które nie były dostępne dla każdego to było wielkie wydarzenie dla mnie jako dziecka. Dziś także do zestawu warto włożyć słodycze, które są produktami premium. Zestawy świąteczne dla pracowników można skompletować samemu lub kupić gotowe – są wtedy tańsze. Gotowe zestawy są dostępne w różnego rodzaju sklepach internetowych, ale i stacjonarnych. Większość marketów i supermarketów oferuje szeroki wybór zestawów świątecznych, które są pięknie przyozdobione wstążkami i różnego rodzaju ozdobami. Dodatkowym plusem dla pracodawcy jest fakt, że zestaw jak każdy inny zakup można kupić na fakturę i odliczyć od podatku. To jest bardzo ważna rzecz o której nie należy zapominać. To jest taki sam koszt dla firmy jak zakup tuszu do drukarki czy kawy dla pracowników do kuchni. Większość pracodawców wybiera zestawy świąteczne jako wyraz uznania. Do zestawu świątecznego są także dołączane wspaniałe życzenia na świątecznych kartkach.

Gdybym miała podjąć samodzielną decyzję, wybrałabym zestaw przygotowany przez profesjonalną firmę. Zakup zestawu w gotowym pakiecie jest korzystniejszy i z punktu widzenia kosztów, wychodzi taniej. Jest zatem ekonomiczny i korzystny cenowo. Warto tylko zastanowić się nad tym jaka konkretnie zawartość zestawu prezentowego nas interesuje.