Wymagania w stosunku do elektryków

Rynek pracy jest bardzo bogaty w oferty dla pracowników fizycznych, w szczególności przeznaczonych dla mężczyzn. Jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników w Polsce są elektrycy. Jest to zawód bardzo potrzebny, który można wykonywać w wielu firmach między innymi w placówkach użyteczności publicznej, halach magazynowych, na produkcji lub w serwisie. Wymagania w stosunku do elektryków są średnie. warto jednak spojrzeć na to w całości.

Czego pracodawcy oczekują od elektryków?

elektryk - mokotówElektrycy są poszukiwanie głównie w większych miastach. jest tak z uwagi na zakłady przemysłowe, które się w nich znajdują. Nierzadko też można znaleźć pracę w stolicy. Elektryk – Mokotów zarabia nieco więcej, niż elektrycy pracujący na przykład w Poznaniu, Bydgoszczy czy Szczecinie. Zakres obowiązków takiego elektryka zależy od pracodawcy i jego oczekiwań. Z reguły jest to wykonywanie przeróżnych pomiarów elektrycznych. Ponadto elektryk zajmuje się montażem urządzeń elektrycznych i instalacji elektrycznej zarówno u swojego pracodawcy, jak i u klienta o ile jest to firma, która zajmuje się wprost wykonywaniem usług elektrycznych. Elektryk może zajmować się ponadto usuwaniem awarii i kontrolowaniem stanu technicznego maszyn. Do jego obowiązków może należeć też montaż urządzeń elektrycznych. Pracodawcy nie mają wygórowanych oczekiwań w stosunku do kandydatów na stanowisko elektryka. Muszą z reguły posiadać wykształcenie średnie lub zawodowe. Konieczna okazuje się być umiejętność czytania dokumentacji technicznej pod kątem elektrycznym. W zależności od potrzeb pracodawców można od kandydata wymagać specjalistycznych uprawnień. Jeśli jest to firma usługowa, z dojazdem do klienta, elektryk powinien posiadać prawo jazdy kategorii B. Pracodawcy z reguły zatrudniają osoby z doświadczeniem, jednakże młodzi ludzie również są chętnie zatrudniani na staż, bądź na praktyki. Po sprawdzeniu się, można pozostać w danej firmie na stałe i rozwijać swoją karierę zawodową. Elektrycy z reguły mają podpisaną umowę o pracę, a wynagrodzenie jest adekwatne do zaangażowania i umiejętności. Wiele firm oferuje benefity, premie i prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

Z pewnością podnoszenie kwalifikacji w zakresie wykonywania kursów we własnym zakresie będzie milej przyjęte przez potencjalnego pracodawcę. Może tez wpłynąć korzystnie na pensję. W związku z tym warto jest się kształcić, brać udział w szkoleniach, bo elektrycy są osobami bardzo poszukiwanymi na rynku polskich pracodawców. Trzeba jednak być osobą odpowiedzialną i posiadać wiedzę praktyczną.