Wymieniam drzwi wewnętrzne

Ostatni raz drzwi wymieniałem chyba ponad dziesięć lat temu. Pomyślałem sobie, że najwyższa pora wziąć się za mały remont i przy tej okazji wymienić również drzwi na nowe. Miałem jednak sporą zagwozdkę, bo nie chciałem ruszać futryn. Wiem, że dzisiaj drewniane futryny nie są już w modzie, bo to relikt przeszłości. Tyle, że są one zrobione z solidnego drewna i praktycznie nie było na nich śladów uszkodzeń. Nie chciałem też przeznaczać nie wiadomo jak dużych pieniędzy na nowe drzwi. Wymyśliłem więc na to sposób.

Kupno gotowych drzwi wewnętrznych i obróbka

drzwi wewnętrzne w ZgierzuPomyślałem sobie, że najtańszym rozwiązaniem będzie kupienie gotowych drzwi w sklepie z materiałami budowlanymi. W każdym markecie można kupić niedrogie drzwi, których ceny zaczynają się już od dwustu złotych za sztukę. Są to drzwi ze sklejki, które można łatwo dociąć, jeśli jest taka potrzeba. Mam na myśli oczywiście drzwi wewnętrzne, czyli te prowadzące z korytarza do poszczególnych pokoi w moim domu. Jak już wspominałem, chciałem wymienić te drzwi jak najtańszym kosztem. Generalnie drzwi wewnętrzne w Zgierzu są w bardzo dobrych cenach, więc tak naprawdę nie potrzeba dużych oszczędności, żeby wymienić je wszystkie na raz. Kupienie drzwi było łatwe, ale potem musiałem je dopasować do tych moich starych drewnianych futryn. I od razu powiem, że jeśli wybierze się odpowiedni kolor tworzywa to nie widać jakiejś większej różnicy pomiędzy takimi drzwiami a drewnianymi futrynami. Zabawa z obróbką drzwi zajęła mi prawie dwa dni. Każde trzeba było przyciąć od dołu, żeby pasowały na wysokość. Drzwi zawsze przycina się od dołu. Następnie w niektórych musiałem poprzerabiać odrobinę zawiasy. Nie wiem dlaczego, ale chyba dlatego, że rozstaw zawiasów w moich futrynach nie była zbyt standardowa. Przekręcenie zawiasów w drzwiach to żadna filozofia, ale sporo czasu zajęło mi dokładne pomierzenie wszystkiego. Wiem, że zamówienie drzwi na wymiar byłoby szybszym rozwiązaniem, ale gotowe drzwi z tworzywa sztucznego to jednak spora oszczędność.

Po remoncie mój dom wygląda naprawdę ładnie. Nowe drzwi, które kupiłem gotowe i samodzielnie obrobiłem prezentują się naprawdę okazale. Wszystko udało mi się wyremontować niedużym kosztem, a najbardziej cieszy to, że nie wydałem majątku na nowe drzwi wewnętrzne. Mając pojęcie o drobnym majsterkowaniu można sporo zaoszczędzić na wszelkich domowych remontach. Bo wykonując wszystkie prace samemu człowiek się napracuje, ale będzie bogatszy o zaoszczędzone pieniądze i zdobyte przy pracy doświadczenie.