Wynajem apartamentów w Gdańsku

Gdańsk jest położony nad Morzem Bałtyckim w rejonie Zatoki Gdańskiej. Jest to jedno z największych miast w Polsce, które szczyci rozwiniętym portem morskim, pięknymi plażami oraz bogatą historią. Każdego roku odbywa się tu nieprzerwanie Jarmark św. Dominika. W tym czasie, Stare Miasto, zmienia się w jedno wielkie targowisko, 15 sierpnia odbywa się Maraton Solidarności. Na studia do Politechniki Gdańskiej rok rocznie przybywa wielu nowych studentów. 

Czy warto wynająć apartament w Gdańsku?

wynajem apartamentów gdańskW Gdańsku można mieszkać jeszcze taniej niż w Warszawie, a cena wynajmowanego mieszkania to ważny aspekt dla przeprowadzających się tam studentów. Gdańsk oferuje wysoki poziom życia za niską cenę. Podstawową zaletą tego miasta jest na pewno bliskość morza oraz komunikacja miejska. Gdańsk jest dobrze skomunikowany z Gdynią i Sopotem, a za pomocą SKM – ki w łatwy i szybki sposób dostaniemy się do innych części regionu. Jeśli miasto nam się znudzi zawsze możemy się wybrać na Kaszuby i odpocząć od nieustannego wielkomiejskiego ruchu. Wynajem apartamentów Gdańsk to idealny wybór dla osób, które chcą zasmakować wielkomiejskiego stylu życia i żyć w czystym środowisku. Gdańsk słynie ze swojej zieleni, same lasy zajmują ¼ powierzchni miasta. Poza rozwiniętą komunikacją miejską, Gdańsk jak i całe Trójmiasto, może poszczycić się rozbudowaną infrastruktura rowerową, dzięki temu do pracy lub na spotkanie ze znajomymi dostaniemy się za pomocą roweru. Bez stania i tracenia czasu w korkach nie zanieczyszczamy środowiska spalinami i dbamy o naszą kondycję fizyczną. Po pracy możemy wybrać się na spacer po Długim Targu czy odwiedzić jedna z wielu jedną z wielu restauracji mieszczących się na starówce. Gdańsk co roku przyciąga rzesze turystów z całej Polski jak i Europy, co stanowi dobre środowisko do zawierania interesujących znajomość i podszkolenia swojego angielskiego. O smogu słyszy się coraz częściej. Najgorsza sytuacja występuje występuje na południu kraju. Wynajęcie apartamentu w Gdańsku gwarantuje życie w środowisku z powietrzem o wiele mniej zanieczyszczonym. 

Ceny wynajmu zaczynają się od kawalerek za 1000 zł a kończą na lokalach trzypokojowych za średnią cenę 2200 zł. Ze względu na ilość ludzi, która przewija się przez to miasto wynajem jest stosunkowo łatwy, a rynek nieruchomości działa prężnie przez cały rok. Zawsze jednak będzie łatwiej wynająć apartament poza sezonem, gdyż liczba turystów jest znacznie mniejsza, a więcej ciekawych ofert znajdziemy przed rozpoczęciem się roku akademickiego.