Wynajmując mieszkania można nieźle zarobić

 

Kupienie kilku albo kilkunastu mieszkań z myślą o ich wynajmowaniu może być sposobem na to, żeby do końca życia nie musieć pracować. Trzeba na początek posiadać sporo gotówki, ale inwestycja w nieruchomości pod wynajem może z nas zrobić rentierów. A przepis na spokojną starość jest naprawdę bardzo prosty. Trzeba tylko zainwestować i zacząć od pierwszego mieszkania. Dla tych, którzy chcą zainwestować więcej czasu, jest jeszcze inne rozwiązanie. Kupowanie mieszkań na licytacjach komorniczych.

Każde mieszkanie znajdzie swojego najemcę

wynajem mieszkań poznańRynek nieruchomości przeżywa dzisiaj swoją hossę. Mieszkania budują się w wolnym tempie, a chętnych na ich kupienie czy wynajmowanie jest mnóstwo. Stąd też taki duży wzrost cen nieruchomości w ostatnich latach. Nie trzeba być analitykiem finansowym, żeby zauważyć jak szybko rosną ceny nieruchomości. Kupienie nowego mieszkania to ciągle duża inwestycja, ale ceny mieszkań z drugiej ręki dogoniły już ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Dlatego oferując ludziom wynajem mieszkań Poznań możemy zarobić dużo pieniędzy bez większego wysiłku. Podobnie zresztą jak w każdym innym dużym mieście. Na początek każdy inwestor powinien zacząć od nabycia mieszkań pod wynajem. Jedni mogą sobie pozwolić na kupienie od razu kilku mieszkań, a inni kupią jedno na kredyt hipoteczny. Jakkolwiek nie zaczniemy to powinniśmy myśleć o tym, żeby wynajem jak najszybciej zaczął przynosić dochody. Mieszkania do wynajęcia muszą mieć określony standard, bo konkurencja jest bardzo duża. Z samego tylko czynszu za wynajem można spłacić kredyt hipoteczny. Uzyskując dochód z wynajmu jednego mieszkania możemy pomyśleć o kupnie drugiego. Jeśli chcemy kupić mieszkanie za małe pieniądze to warto śledzić licytacje komornicze. Licytuje się na nich zajęte przez komorników nieruchomości. Plusem jest to, że cena wywoławcza za takie licytowane mieszkanie jest po prostu o kilkadziesiąt procent niższa, aniżeli wartość szacunkowa licytowanej nieruchomości. W ten sposób kupimy tanio mieszkanie, ale będziemy musieli włożyć sporo w jego wyremontowanie.

Zarabianie na wynajmowaniu mieszkań może uczynić z inwestora rentiera, który do końca życia nie będzie musiał pracować. Tak naprawdę do takiego stanu rzeczy wystarczy zainwestować w zakup kilku dużych i ładnych mieszkań. Jeśli w nieruchomości zacznie się inwestować dosyć wcześnie to można po kilkunastu latach naprawdę spokojnie żyć jedynie za pieniądze uzyskiwane z wynajmu. Ale w ten biznes jak w każdy inny trzeba na początek sporo zainwestować.