Wysoka skuteczność filtrów węglowych

Klasyczna czerń, spokojny błękit oceany, a może odważna czerwień? W jakim kolorze chcielibyśmy mieć samochód? Takie pytanie pojawia się u każdego, kto wybiera się do salonu po nowy nabytek. Paleta barw dostępnych rozwiązań jest bardzo szeroka, dlatego wybór odpowiedniego koloru to na etapie kupna samochodu dosłownie chwila. Istnieje ponadto możliwość realizacji zamówień dostosowanych do potrzeb klienta. Producenci prześcigają się w propozycjach, żeby przyciągnąć do siebie tłumy konsumentów.

Wykorzystanie filtrów węglowych w lakierniach

filtry węglowe do lakierniZanim jednak samochód trafi do salonu musi przejść przez linię produkcyjną. Nowoczesne zakłady pracują dzień i noc po to, aby liczba samochodów schodzących z linii zaspokajała aktualne potrzeby rynku. Zanim samochód wyjedzie na plandece z zakładu, produkowane są jego poszczególne części, które przechodzą także przez etap farbowania. Nakładanie lakieru na na karoserię samochodu musi odbywać się warunkach wyjątkowo sterylnych. Specjalistyczne hale przystosowane są do warunków wymaganych przez sanepid oraz produkt, z jakim pracują. Ponieważ taśmy produkcyjne są dzisiaj w pełni zautomatyzowane, obecność człowieka nie jest wymagana. Jednak jakość powietrza na hali musi być bardzo wysoka, ażeby nakładana farba dobrze chwyciła materiału, jaki ma pokrywać. Wilgotność powietrza, w jakim malowane są poszczególne elementy, nie może przekroczyć pewnego poziomu. Istotny jest również jego skład chemiczny – aby lakier dobrze pokrył karoserię, muszą zostać spełnione specyficzne warunki. W zakładach produkcyjnych stosuje się w tym celu filtry węglowe do lakierni, które zapewniają właściwe warunki dla skutecznego lakierowania powierzchni blachy. Filtry wypełnione aktywnym węglem zapewniają oczyszczanie powietrza na poziomie nawet do stu procent. Węgiel zapewnia swobodny przepływ powietrza, zatrzymując jednocześnie szkodliwe substancje nieorganiczne powstałe w wyniku procesu lakierowania – w zależności od potrzeb produkcyjnych stosuje się odpowiednie ilości węgla aktywnego.

Filtry węglowe charakteryzują się dużą wydajnością – wymiana filtrów następuje stosunkowo rzadko i jest uzależniona od wielkości linii produkcyjnej w danym zakładzie lakierniczym. Pozwalają one na uzyskanie sterylnego powietrza, a także na zatrzymanie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Ich utylizacja wymaga zastosowania specyficznych metod oczyszczania, które są stosunkowo niedrogie. Filtry węglowe znajdują zastosowanie w innych gałęziach przemysłu, na przykład do oczyszczania i uzdatniania do spożycia wody pitnej.