Wytrzymała kamera rowerowa

W okolicy miasta było mnóstwo pozostałości po zakładach przemysłowych, i wiele z nich nadawało się świetnie do ekstremalnej jazdy na rowerze. Większość była również całkowicie otwarta i opuszczona, i nikt nie robił nam problemów by ćwiczyć tam kiedy tylko mieliśmy ochotę. Zwłaszcza jedna trasa spodobała się nam na tyle, iż urządziliśmy tam sobie stały tor przeszkód, z myślą iż kiedyś być może zorganizujemy tam większy rajd terenowy.

Kamera do jazdy wyczynowej

kamera sportowa na rowerW niedługim czasie zaczęliśmy również coraz bardziej promować teren na którym jeździliśmy, często zapraszając okoliczne ekipy, które szukały nowych miejsc do spróbowania swoich umiejętności. Dość długo również zastanawialiśmy się nad szerszym rozpropagowaniem naszych okazjonalnych imprez i idąc za przykładem wielu innych drużyn, w końcu zdecydowaliśmy iż najlepszym sposobem będzie nagranie filmów z najbardziej pokazowych przejazdów. Nie było to trudne, nawet z amatorskim sprzętem, jednak nam potrzeba było relacji z samej jazdy i widoku z pierwszej osoby, gdyż tego rodzaju nagrania lepiej pokazywały wyzwania, z jakimi przychodzi się mierzyć na torze. W tym celu potrzebna nam była porządna kamera sportowa na rower lub kask, dzięki której można było uwiecznić najbardziej popisowe przejazdy na torze. Takie kamery były już w bardzo szerokim użytku, niemal w każdej dziedzinie sportów ekstremalnych, i wszędzie sprawdzały się równie dobrze, mając ogromną wytrzymałość i mnóstwo dodatkowych funkcji, ułatwiających nagrywanie. Filmowanie podczas jazdy często było ogromnie trudne, bo zwykłe kamery miały dość ograniczone możliwości kompensacji nagłego ruchu, choćby podczas jazdy po nierównym terenie. Sportowe kamery na bieżąco filtrowały obraz w taki sposób, by nawet podczas intensywnych wyczynów nagranie nie było rozmyte czy niewyraźne. Taką kamerę można było spokojnie zamontować na niemal każdym rodzaju kasku czy kierownicy roweru, bo do kamer zazwyczaj dołączone były uchwyty montażowe, umożliwiające jej używanie niemal w każdej dziedzinie sportu.

Dla nas jednak ważna była również jej wytrzymałość, bo jednak jazda wyczynowa nie była sportem łatwym i bezpiecznym, a czasem zdarzały się wypadki, więc sportowe kamery należały do tych bardziej wytrzymałych i odpornych na wszelakie uszkodzenia, z mocną obudową zapobiegającą zniszczeniu kamery po mocniejszym uderzeniu o podłoże. Filmy nagrywane z pomocą takowej kamery były zaskakująco wysokiej jakości i miały dużą rozdzielczość, jak na kamerę o tak niewielkich rozmiarach.