Wytrzymałe i precyzyjne cążki podologiczne

 

Zabieg pedicure ma ściśle określoną kolejność wykonywanych czynności. Najczęściej pierwsze jest moczenie stóp. Relaksująca kąpiel odprężą i zmiękcza twardy naskórek. Dodatkowo zmiękczane są paznokcie, które u stóp bywają wyjątkowo twarde. Cążki podologiczne powinny być wytrzymałe i precyzyjne. Niejednokrotnie specjalista od zabiegów pielęgnacyjnych na stopy musi przeprowadzić zabiegi lecznicze. Dzieje się tak w przypadku wrastających paznokci. Problem ten dotyczy zarówno pań, jaki panów. 

Obcążki polecane do zabiegów pedicure

precyzyjne cążki podologicznePodczas zabiegów pedicure cążki odgrywają ważną rolę. Paznokcie to drugi problem obok pięt, w którym musi się zmierzyć podolog. Jeśli paznokcie są grube, wrastające, zatrzymały się pod skórą i powodują ból oraz ucisk na okoliczne tkanki, wówczas podolog sięga po precyzyjne cążki. Dzięki nim łatwiej będzie opracować powierzchnię stopy i zapewnić komfort chodzenia klientowi. Solidne i precyzyjne cążki podologiczne powinny znaleźć się w każdym gabinecie pedicure. Ważna jest jakość wykonania, trwała ostra, szeroka końcówka i ostre zakończenie, które sprosta nawet bardzo grubym i wrastającym paznokciom. ;Oczywiście należy co jakiś czas wymieniać obcążki ze względów higienicznych. Dlatego przed zakupem nowych cążek do zabiegów podologicznych, warto zapoznać się z ofertą specjalistycznych sklepów podologicznych. Także na stronach internetowych z akcesoriami dla salonów kosmetycznych znajduje się duży wybór cążek do paznokci u stóp. Jeśli to do salonu kosmetycznego potrzebne są cążki, wówczas można też zakupić różne rodzaje przeznaczone do cieńszych i mniejszych paznokci u rąk. Wiele kosmetyczek oferuje podwójny zabieg pielęgnacyjny, czyli manicure i pedicure. Wówczas potrzebne będą różne rodzaje obcinaczy do paznokci. Każdy typ cążek przeznaczony jest do innych paznokci. Jedne nadają się do paznokci u rąk, dłoni, inne do stóp, gdzie płytka jest zdecydowanie grubsza i wymaga użycia większej mocy i solidnych akcesoriów podologicznych. Ceny też są różne, zależne od firmy.

W każdym gabinecie podologicznym i kosmetycznym ważną rolę odgrywają małe akcesoria. Należą do nich cążki, którymi można precyzyjnie wykonać zabiegi podologiczne. Cążki do pedicure muszą być szersze, większe i mocniejsze niż obcinacze do paznokci u dłoni. Dlatego warto znaleźć solidnego dostawcę akcesoriów kosmetycznych i podologicznych. Taki sprzęt znacznie ułatwia i usprawnia codzienną pracę w salonie. Gwarantuje też satysfakcję ze strony klienta. W sklepach internetowych jest duży wybór cążek.