Wyzwanie związane z wyborem sukienek komunijnych

 

Po zimie nastaje wiosna, kwiaty rozkwitają, a pogoda zaczyna rozpieszczać nas pięknym słońcem i temperaturami. Razem z tym pięknym klimatem rozpoczyna się sezon komunijny, który prawie każdemu kojarzy się z białym kolorem, kwiatkami i oficjalnymi uroczystościami rodzinnymi. W tym roku przede mną czeka duże wyzwanie związane właśnie z tym dniem.

Poszukiwanie sukienek komunijnych

sukienki komunijne dla dziewczynekW tym roku w mojej rodzinie ma się odbyć Komunia Święta dwóch cudownych dziewczynek, które są bliźniaczkami i od małego lubią zawsze mieć wszystko takie samo. Wraz z moją ciocią stanęłyśmy przed wyzwaniem pod kryptonimem sukienki komunijne dla dziewczynek. Z pozoru można twierdzić, że to żadne wyzwanie, jednak biorąc pod uwagę, że dwie siostrzyczki mają różne gusta, stwarza pewne małe problemy. Oczywiście przy zakupie miałam być tą osobą, która będzie doradzała i starała się by jak najszybciej znaleźć eleganckie sukienki dla dziewczynek. Już od samego początku byłam dobrej myśli, ponieważ dwie siostry miały dość podobne typy sukienek, które pragnęły przymierzyć więc początkowe prognozy na małe niezgodności zupełnie się nie sprawdziły, a poszukiwania przebiegały bezproblemowo i w dobrej atmosferze. Sukienki komunijne dla dziewczynek, które znaleźliśmy w wielu sklepach były przepiękne i trudno było podjąć bliźniaczkom decyzję, która jest najładniejsza spośród przymierzonych. Narada sióstr nie trwała długo, ponieważ były w miarę zgodne i wybrały ten sam model sukienki, z tego względu, że chciały wyglądać tak samo. Tylko fryzury i wianki miały mieć lekko różniące się od siebie by nie przesadzać z podobieństwem. Wybrane sukienki komunijne dla dziewczynek czekały w jednym ze sklepów, który odwiedziliśmy na samym początku. Wybór padł na model, który był bardzo subtelny i podkreślał delikatną urodę dwóch siostrzyczek. Wraz z ciocią odniosłyśmy sukces i udało nam się bez sprzeczek zakupić sukienki komunijne dla dziewczynek i każda z nich była bardzo zadowolona i odliczały w myślach kiedy je założą. Patrząc na ich radość z sentymentem powróciłam myślami do swojego wielkiego dnia, gdzie miałam piękną sukienkę, wianuszek i byłam lekko podenerwowana całą ceremonią, jednak pamiętam, że byłam uśmiechnięta i radosna.

W dzień Komunii Świętej większość dziewczynek i chłopców pragnie ładnie wyglądać, chociaż nieważny jest wygląd jest on jedynie może potwierdzeniem że jest to wyjątkowy dzień, ponieważ nie jest to ubiór taki jak na co dzień. Mimo uśmiechów na twarzach, gdzieś kryje się w dzieciach pewna nutka stresu, jednak po całej ceremonii spokojnie i radośnie mogą świętować wraz ze swoją rodziną wyjątkowy dzień do którego przygotowywali się bardzo długo.