Zapotrzebowanie na płyny do dezyfekcji

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mało kto tak naprawdę przywiązywał wagę do tego, żeby regularnie odkażań powierzchnie i sprzęty w obawie przed zarażeniem siebie lub innych różnymi wirusami albo bakteriami. Obecna sytuacja epidemiczna sprawiła jednak, że większość z nas musiała zmienić swoje dotychczasowe poglądy o sto osiemdziesiąt stopni, a posiadanie na wyposażeniu domu czy biura skutecznego środka do dezynfekowania powierzchni stało się wręcz obowiązkiem narzuconym przez prawo i oczekiwanym przez samych pracowników.

Polecane środki do dezynfekcji

płyn do dezynfekcji velox sprayPandemia koronawirusa sprawiła, że obecnie świadomość dotycząca higieny i możliwości zarażenia się wirusem poprzez samo używanie tego samego sprzętu biurowego jest na nieporównywalnie większym poziomie, niż wcześniej. Pracownicy wymagają wręcz od swoich chlebodawców wyposażenia biur i stanowisk pracy w wysokiej jakości środki do dezynfekcji powierzchni. Dużą popularnością cieszy się między innymi płyn do dezynfekcji velox spray, który sprzedawany jest często w funkcjonalnych dozownikach co sprawia, że jest prosty w użytkowaniu. Najważniejszą zaletą tego produktu jest jednak fakt, że pomimo wysokiej skuteczności w usuwaniu wirusów, grzybów, czy bakterii jego używanie nie wiąże się z przykrym i intensywnym zapachem alkoholu, co przy dłuższym użytkowaniu staje się naprawdę uciążliwe w przypadku konkurencyjnych produktów. Velox spray nie zostawia też smug i zacieków, co jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni z połyskiem, na których smugi bywają widoczne i mało estetyczne. Charakterystyka tego spray sprawia, że jest on bardzo chętnie wykorzystywany w miejscach, gdzie nie można sobie pozwolić na unoszący się zapach alkoholu w powietrzu, czyli przede wszystkim w przedszkolach, gabinetach masażu i salonach kosmetycznych. Ze względu na swoją skuteczność świetnie sprawdza się tez przy dezynfekcji mniejszych sprzętów medycznych, jak łóżka i fotele zabiegowe czy sprzęt rehabilitacyjny co wyjaśnia tak duży udział w rynku tego sprayu.

Wiele osób uważa, że pandemia koronawirusa wywoła stałe zmiany w światopoglądzie ludzi, a zapotrzebowanie na środki odkażające i dezynfekujące w najbliższych latach będzie już tylko wzrastać i nigdy nie spadnie do poziomu sprzed pandemii. Jest to niewątpliwie pozytywna informacja dla spółek produkujących tego typu środki chemiczne, ale także dobra wiadomość dla zwykłych konsumentów, którzy dzięki zachodzących na naszych oczach zmianom w prawie i większym środkom ostrożności będą lepiej chronieni przed potencjalnym przenoszeniem jakichkolwiek chorób.