Zastosowania drewna w dekoracjach

Współcześnie drewno stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Szacuje się, że ten surowiec ma około 30000 zastosowań – wykorzystuje się go między innymi w budownictwie, energetyce, do tworzenia nawierzchni czy do produkcji przedmiotów codziennego użytku. Według statystyk, w 1990 roku średnio Polak zużywał około 0,4 metra sześciennego drewna rocznie, dziś ta liczba wzrosła do ponad 1 metra sześciennego na rok. Jednym z popularnych zastosowań drewna jest stosowanie go do tworzenia różnego rodzaju, oryginalnych dekoracji.

Jakie dekoracje można stworzyć z drewna?

dekoracje ścienne 3d w korzystnej cenieDrewno jest na tyle uniwersalnym surowcem, że stworzyć można z niego niemalże wszystko, a efekt zależy wyłącznie od wyobraźni projektanta. Najczęściej tworzy się dekoracje ogrodowe, takie jak doniczki z drewna, stoliki, krzesła lub palisady. Nie można jednak zapominać o równie atrakcyjnych dekoracjach ściennych. To właśnie one nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i sprawiają, że wystrój momentalnie staje się oryginalniejszy. Dekoracje 3D wykonane z drewna, mogą przedstawiać praktycznie wszystko – są to, chociażby dekoracje ażurowe stworzone ze wzorów geometrycznych, jednak mogą to być również dekoracje z wypełnionym środkiem. Pierwsze z nich idealnie wpasują się do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Rodzaj dekoracji w dużej mierze dobiera się właśnie w zależności od stylu, w jaki zachowane jest pomieszczenie. Do produkcji takich ozdób nie tylko wykorzystuje się czysty surowiec. Bardzo często są to płyty z włókien drzewnych łączone z tworzywem sztucznym lub sklejka brzozowa. Najczęstszymi motywami widocznymi na dekoracjach ściennych są zwierzęta bądź rośliny, w tym między innymi psy, koty, ptaki, drzewa lub kwiaty. Dekoracje ścienne 3D w korzystnej cenie można zaprojektować samodzielnie. Wystarczy wyszukać firmę odpowiedzialną za produkcję dekoracji z drewna na zamówienie, a następnie zgłosić swój projekt. Może on być wzorowany na gotowych już propozycjach zakładu. Dzięki takiej możliwości można nie tylko dobrać idealny, indywidualnie dopasowany wzór dekoracji do swojego domu, ale również mieć wpływ na kolor i rozmiar ozdoby.

Precyzyjnie wykonane ozdoby z drewna, szczególnie te montowane na ścianach wbrew pozorom nie są zbyt drogie. W przypadku wyboru gotowych projektów dekoracji, za jedną pracę zapłaci się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od wybranego rozmiaru. W większości przypadków takie wyroby zakupione w sklepach internetowych nie będą kosztowały więcej niż około 300 złotych.