Zastosowanie folii 3M

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się tak zwane folie wylewane, które są używane na przykład na karoseriach aut. Dzięki nim można w szybki sposób zmienić kolor i ogólny wizerunek auta. Oczywiście zanim takiej folii będzie można użyć, musi ona zostać zadrukowana.

Jak drukować na folii 3m?

profesjonalny nadruk na folii 3mFolie wylewane, do których należy na przykład folia 3M, są obecnie bardzo popularne. Są to takie folie, których używa się aby zmienić wizerunek samochodu,  przyklejając na mokro do jego karoserii opisywany rodzaj folii. Oczywiście zanim taka folia zostanie wprowadzona na rynek, musi być odpowiednio zadrukowana w  celu nadania jej oczekiwanego koloru czy też wzoru. Zadruk takiej folii można zaprojektować samemu zakupując arkusz folii 3M bezbarwnej i zlecając jej zadrukowanie profesjonalnej drukarni. Dzięki temu  można w ten sposób sprawić, że nasz samochód będzie wyglądał unikalnie. Jak się jednak okazuje, profesjonalny nadruk na folii 3M wymaga użycia wyjątkowych środków – ze względu na dużą odporność i elastyczność tej folii jej zadrukowanie tradycyjnymi metodami skończy się niepowodzeniem. Przede wszystkim, profesjonalne drukarnie zajmujące się drukowaniem na folii 3M muszą wziąć pod uwagę jej elastyczność, gdyż jej zadrukowanie w nieodpowiedni sposób skończy się tym, że naniesiony nadruk, deseń czy grafika będzie mocno zniekształcony po aplikacji folii na maskę samochodu. Kolejny ważny czynnik który trzeba brać pod uwagę zadrukowując taką folie to jakość wydruku, a przede wszystkim jego rozdzielczość – musi być ona jak najwyższa, aby po zbliżeniu się do maski samochodu z zaaplikowaną folią nie raziły poszarpane kontury napisów czy grafiki. Warto też pamiętać o tym, że folia 3m po zaaplikowaniu na masce samochodu będzie narażona na uszkodzenia i różnego rodzaju niekorzystne czynniki zewnętrzne i atmosferyczne. Dlatego też powinna ona posiadać ochronną powłokę, która zabezpieczy znajdujący się na niej nadruk przed wyblaknięciem czy wytarciem. Zazwyczaj profesjonalne drukarnie w tym celu wykorzystują laminat, stały czy też płynny. Jeżeli podczas przygotowywania projektu na zadruk folii 3M i jego wykonywania zachowa się opisywane powyżej zasady jest duża szansa, że po jej zaaplikowaniu na karoserię samochodu przez dłuższy czas zachowa ona swój wygląd.

Folie wylewane cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Mogą one bowiem pełnić nie tylko ważną funkcję ochronną, ale służyć do całkowitej odmiany wyglądu, na przykład auta. Ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób je zadrukować.