Zastosowanie nagrzewnic kanałowych

Centrale wentylacyjne stosowane w większych pomieszczeniach, jak na przykład hale przemysłowe czy stalowe, w wielu przypadkach wymagają dodatkowego ogrzania powietrza w kanałach systemu wentylacyjnego. Zarówno w przypadku podniesienia temperatury nawiewanego powietrza, jak i przy utrzymaniu jej na stałym poziomie, świetnie sprawdza się nagrzewnica kanałowa. Jest to niewielkie gabarytowo urządzenie, które znacznie usprawnia działanie centrali grzewczej.

Gdzie można zastosować nagrzewnicę kanałową?

nagrzewnice kanałoweOgrzewanie pomieszczeń za pomocą centrali wentylacyjnej, to sposób spotykany najczęściej w różnego rodzaju halach przemysłowych i stalowych. Aby skutecznie podwyższyć temperaturę w kanałach wentylacyjnych stosowane są nagrzewnice kanałowe, które mogą również precyzyjnie utrzymywać określoną temperaturę, co jest niezwykle przydatne w okresie zimowym. Urządzenia te są włączane sygnałem sterownika i działają w sposób bezawaryjny. Przystosowane są do pracy ciągłej w instalacjach wentylacyjnych. Dzięki termostatowi automatycznemu, nagrzewnicy nie grozi przegrzanie, mimo wysokiego poziomu mocy grzewczej. Jest ona wyposażona w sprężystą membranę wypełnioną gazem, który pod wpływem temperatury zmienia swoją objętość i włącza lub wyłącza termostat. Nagrzewnice kanałowe dopasowywane są do konkretnych typoszeregów centrali wentylacyjnych, co pozwala na idealne dopasowanie odpowiedniej nagrzewnicy. Jej obudowa wykonana jest z blachy ocynkowanej, a elementy grzejne ze stali nierdzewnej. Dzięki ich spiralnemu ułożeniu, zagwarantowany jest równomierne nagrzanie przepływającego powietrza. Niewielkie gabaryty urządzenia oraz jego łatwy montaż sprawiają, że jest to bardzo chętnie wybierane urządzenie, które znacznie usprawni działanie centrali wentylacyjnej. Sterowanie odbywa się za pomocą sieci elektrycznej, poprzez połączenie centrali ze skrzynką sterowniczą. Poprawna eksploatacja w odpowiednich warunkach, takich jak temperatura w pomieszczeniu i obecność filtrów przed nagrzewnicą, zapewnią jej długie i bezawaryjne użytkowanie.

Dzięki zastosowaniu nagrzewnic kanałowych, centrale wentylacyjne mogą dużo skuteczniej służyć jako główny system grzewczy w większych pomieszczeniach. Nie powinno się ich dopuszczać do pracy z wodą i w zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze. Dzięki eksploatowaniu nagrzewnic w sposób zalecany, nie pojawi się ryzyko ich uszkodzenia. Będą funkcjonowały nieprzerwanie, wzmacniając działanie systemu wentylacyjnego i zwiększając komfort użytkowników pomieszczenia w okresie zimowym.