Zdecydowałam się na baterię miedzianą

Ostatnio, od dłuższego czasu zaczęła mi przeciekać bateria w zlewozmywaku. Nie była to pierwsza taka sytuacji. Już wielokrotnie wymieniałam uszczelkę, jednakże działało to tylko na chwilę. W końcu hydraulik powiedział mi, że więcej wydaje na naprawy i kupno kolejnych uszczelek niż warta jest cała bateria. Dlatego najlepiej będzie kupić mi baterię, którą wymienię na nową i wtedy z pewnością nie będę miała problemów z kapiącą wodą z kranu. Postanowiłam więc udać się do sklepu z tego typu artykułami, żeby zakupić odpowiedni produkt.

Zalety miedzianych baterii dla zlewów

bateria miedzianaDługo zastanawiałam się nad tym jaka bateria będzie dla mnie najbardziej odpowiednia. Najbardziej zależało mi na tym, aby była ona ciężka, solidna i masywna. Uznałam więc, że najlepsza dla mnie będzie bateria miedziana. Hydraulik powiedział mi, że takie są najbardziej trwałe i można je spokojnie użytkować nawet przez kilkanaście lat i zupełnie nic się z nimi nie dzieje. W sklepie z artykułami gospodarstwa domowego bez problemu dostałam taką baterię. Miała ona wiele cech, dzięki którym jej użytkowanie było proste i wygodne. Przede wszystkim była ona przesuwana i można było do woli ją manewrować pomiędzy jedną a drugą komorą zlewozmywaka. Była bardzo ciężka, ponieważ ważyła ponad półtora kilograma. Jednakże jej przekręcanie wcale nie wymagało dużo siły, a dzięki temu miałam pewność, że faktycznie jest ona wykonana z miedzi, a nie innych, mniej odpornych metali. Dodatkowym atutem zakupionej przeze mnie baterii było to, że pięknie ona wyglądało. Miedź miała ciekawy odcień, który delikatnie wpadał w złoty kolor. To wyglądało naprawdę imponująco. Byłam bardzo zadowolona z zakupu, tym bardziej że wybrany przeze mnie produkt był akurat dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Odkąd tylko zamontowałam baterię w kuchni, przestałam mieć problemy z cieknącym kranem. Jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że udało mi się wybrać tak wysokojakościowy produkt. Okazało się także, że bateria jednouchwytowa jest bardzo prosta i wygodna w użyciu.

Za pomocą jednego pokrętła można zmieszać ze sobą ciepłą i zimną wodę. Można to zrobić nawet tylko jedną ręką. Cały kran pokryty jest specjalną warstwą ocynkową, dzięki której nie rdzewieje on ani nie niszczy się pod wpływem nadmiernej wilgoci. Korzystam z zakupionej przeze mnie baterii kuchennej już prawie rok i jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej, że posiada ona perlator eco, dzięki któremu zmniejsza się ilość zużytej wody nawet o czterdzieści procent. To świetne rozwiązanie.