Zdecydowałam się na wygodną formowankę

Dosłownie dwa tygodnie temu urodziłam dziecko. Na początku korzystałam z jednorazowych pampersów, ponieważ wydawało mi się, że nie ma nic wygodniejsze i praktyczniejszego przy przewijaniu noworodków i niemowląt. Szybko przekonałam się jednak, że to wcale nie jest takie oczywiste. Okazało się, że są one bardzo drogie, a w dodatku syn ma uczulenie na materiał z jakiego zostały wykonane. W takiej sytuacji, nie pozostało mi nic innego, jak znaleźć jakieś inne pieluszki, które będą bardziej odpowiednie.

Kupno formowanki dla noworodka

wygodna formowanka dla noworodkaWiele osób poleciło mi klasyczne formowanki. Nie miałam pojęcia, co to za pieluszki, ale na szczęście jedna z moich znajomych, wytłumaczyła im, jak się korzysta z takich pieluch. Najpierw należy założyć dziecku klasyczną pieluszkę z tetry lub materiału bambusowego. Są to wiązane lub zapinane pieluchy, na które należy założyć pampersa z warstwą nieprzemakalną. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Nazwa formowanaka wzięła się właśnie z tego, że materiał z warstwą nieprzemakalną trzeba „uformować” w odpowiedni sposób, aby pampers nigdzie nie odstawał i nie przeciekał. Jednakże taki nieprzemakalny materiał jest bardzo elastyczny i rozciągliwy, dlatego świetnie otula nóżki i krocze dziecka, jednocześnie nie uciskając go nigdzie i nie powodując problemów z krążeniem. Ona sama korzystała z tego typy formowanek przy każdym z trójki swoich dzieci i była bardzo zadowolona, ponieważ takie pieluszki są tanie i wygodne. Wystarczy zakupić kilka sztuk na zmianę i nawet nie robiąc zbyt często prania z pewnością wystarczą one na cały okres pieluchowania dziecka. Już wkrótce, ja także przekonałam się, że wygodna formowanka dla noworodka to najlepsze rozwiązanie z jakiego mogłam skorzystać. Już od pierwszego dnia bez problemów zakładałam je dziecku i przede wszystkim, nigdy nie miałam problemów z przeciekającą pieluszką. Wiązanie było bardzo proste i można to było zrobić nawet jedną rękę. W międzyczasie zakupiłam sobie także formowankę zapinaną na zatrzask, dzięki czemu zakładanie ją dziecku było jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Materiał, z którego została ona wykonana okazał się wysokojakościowy i nie miałam z nim żadnych problemów. Można go było prać w pralce i suszyć mechanicznie, a co najważniejsze mój synek nie miał na niego uczulenia, ponieważ była to tkanina w pełni hipoalergiczna. Jestem bardzo zadowolona z takich pieluszek. To świetne rozwiązanie dla rodziców noworodków, którym pieluszki trzeba zmieniać nawet kilkanaście razy w ciągu jednego dnia.