Zestawy naprawcze ciągników C-360

Ursus C-360 to bardzo popularny i dobry traktor, który ze względu na funkcjonalność połączoną z przystępną ceną stał się najbardziej poszukiwanym ciągnikiem w swoich latach produkcji. Niestety jego produkcja została zakończona jeszcze w poprzednim wieku, co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu liczne jednostki tego typu poruszają się po naszych polach. Nie tylko ze względu na sentyment ale również za niezawodność jest on jeszcze użytkowany przez wielu rolników. Jest to jednak konstrukcja już wiekowa i ulega zużyciu.

Stosowanie zestawów naprawczych do C-360

zestaw naprawczy C-360Silnik pracuje w tych traktorach bez przerwy co roku w praktycznie każdych warunkach klimatycznych, a zwłaszcza podczas letnich upałów kiedy odbywają się żniwa. Nic dziwnego że po pewnym czasie materiały z jakich silnik jest zbudowany ulegają zużyciu. Tłoki się ścierają, a uszczelnienia tracą swoje właściwości. Często ilość awarii w tak wiekowym pojeździe sprawia, że silnik przestaje pracować i zostaje unieruchomiony. Co ma zrobić w takim przypadku rolnik, który musi uprawiać ziemie i zebrać zbiory przed mrozami? Może kupić oczywiście nowy ciągnik, ale często w tym czasie nie stać go na taki zakup, a poza tym z poprzedniego jest bardzo zadowolony. Na szczęście może również zakupić zestaw naprawczy C-360, który jest pakietem części zawierającym wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia kapitalnego remontu silnika. Taki zestaw w porównaniu do nowego ciągnika kosztuje tylko niewielki ułamek jego wartości, dlatego z punktu widzenia ekonomicznego jest bardzo opłacalny. Znajdziemy w min z reguły nowe tłoki, pierścienie, cylindry, uszczelniacze a także wał korbowy, panewki i koła zębate oraz wiele innych elementów, które z reguły ulegają zużyciu w tym czasie. Z tak kompletnym zestawem będziemy mogli postawić traktor na warsztat i zabrać się za jego kapitalny remont. Wymiana w warunkach warsztatowych wszystkich części nie powinna stanowić większego problemu i każdy amator również sobie z tym poradzi. Oczywiście dla osób, które nie mają smykałki do techniki warto polecić jakiś dobry warsztat, który zrobi to za nas.

Warto wymienić wszystkie elementy z zestawu, a nie skupiać się tylko na wymianie pojedynczych części. Są one tak dobrane, że z reguły zużycie jednej oznacza, że za chwile zużyje się inny element z zestawy i w przypadku pojedynczej wymiany czeka nas powtórne rozbieranie silnika. Koszt zestawu nie przekracza z reguły dwóch tysięcy złotych dlatego jest nawet tańszy niż usługa montażu tych części. Dzięki temu zabiegowi traktor będzie nam służył jeszcze następnych dwadzieścia lat.