Żłobek w pobliżu miejsca zamieszkania

Kiedy kilka lat temu przeprowadzałam się do Warszawy, nie planowałam zostać w tym mieście dłużej, niż okres studiów. Rzeczywistość, jednak, okazała się zupełnie inna. Poznałam tutaj swojego obecnego męża, znalazłam fajną pracę i zaszłam w ciąże. W zeszłym roku kupiliśmy mieszkanie, więc wychodzi na to, że zostanę w stolicy na długie lata. Obecnie całą uwagę pochłania moja mała córka, którą chcemy zapisać do żłobka. W takim miejscu, bowiem, dzieci od samego początku mają okazję uczyć się, co to znaczy żyć w społeczności.

Szukamy żłobka w Warszawie

najlepszy żłobek na mokotowieKiedyś byłam wielką przeciwniczką żłobków. Uważałam, bowiem, że dziecko zostawiane w takim miejscu czuje się odrzucone i gorzej się rozwija. Zmieniłam zdanie, kiedy obserwowałam rozwój syna mojej przyjaciółki. Kilka godzin w żłobku, które spędzał codziennie, bardzo mocno ukształtowało jego charakter. Chłopiec jest odważny, bardzo komunikatywny i potrafi bawić się z innymi dziećmi. Dlatego ja również postanowiłam zapisać moją półtoraroczną córkę do żłobka i zaprowadzać ją tam na chociaż trzy godziny dziennie. W Warszawie do wyboru jest sporo żłobków, zarówno tych państwowych, jak i prywatnych. Postanowiliśmy z mężem znaleźć najlepszy żłobek na mokotowie, jest to bowiem dzielnica, w której mieszkamy. Przejrzeliśmy więc strony poszczególnych żłóbków, odwiedziliśmy kilka placówek i w końcu wybraliśmy żłobek, mieszczący niedaleko nas. Jest to placówka prywatna, prowadzona przez wielką pasjonatkę. Opiekunki w tym żłobku są bardzo młode i niezwykle sympatyczne, z odpowiednim podejściem do dzieci. Co ważne, grupy dzieci są bardzo małe, dzięki czemu każdy maluch ma pełną opiekę. Takie dzieci, będące w żłobku, nie tylko bawią się z opiekunkami, dziećmi lub same, ale też biorą udział w różnego rodzaju zajęciach, głównie sensorycznych, które mają im przybliżać otaczający je świat. Dzieci mają też sporo różnych zajęć ruchowych. Uczą się też wielu umiejętności, takich jak na przykład samodzielne jedzenie. Dzieci, mające okazję chodzić do żłobka, stają się więc często bardzo samodzielne.

Mimo dużych oporów, w końcu zdecydowałam się zapisać moją małą córkę do żłobka. Uznałam, że będzie to dla niej okazja do nauczenia się wielu nowych rzeczy. Udało nam się znaleźć z mężem idealny żłobek w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, na Mokotowie. Do żłobka córka będzie chodzić tylko na kilka godzi, ale na początek będzie to na pewno wystarczający czas do tego, żeby oswoić się z tym, że będzie przebywać poza domem, wśród obcych dla niej ludzi.