Zorganizowanie wesela w Krakowie

 

Każda kobieta marzy o ślubie jak z romantycznego filmu, gdzie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Biała suknia, limuzyna, sala weselna pełna gości i zabawa do białego rana. To tak niewiele, a żeby wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji, konieczne są wielomiesięczne przygotowania. Większość przyszłych małżonków samodzielnie organizuje wesele i sami szukają różnych rozwiązań, które będą dla nich odpowiednie. Jednak kiedy przewidujemy obecność ponad dwustu gości, to sprawa staje się skomplikowana.

Jak zorganizować wesele w Krakowie?

organizacja wesela w KrakowieJeżeli na weselu ma być niewielu gości, to przygotowania do tego dnia mogą się zamknąć w kilku dniach. Wystarczy wynająć restauracje i ustalić wszystkie szczegóły dotyczące jedzenia, atrakcji i całej obsługi. Małżonkowie, którzy chcą zaprosić dużo osób na swój ślub i wesele, muszą przede wszystkim znaleźć odpowiednio dużą salę, a to nie jest proste w dużych miastach. Jeżeli mamy dużo wolnego czasu i znamy się choć trochę na organizacji tak dużych imprez, to oczywiście możemy samodzielnie wszystko przygotować. Organizacja wesela w Krakowie nie jest łatwa, gdyż bardzo dużo lokali umożliwiających przyjęcie tak dużej ilości gości, posiada już rezerwacje z dużym wyprzedzeniem. Można zawsze wynająć firmę specjalizującą się w takich przedsięwzięciach, bo wtedy nie będziemy musieli się o nic martwić. Kiedy uda się już znaleźć salę spełniającą wymagania, trzeba pomyśleć o muzyce. Mamy do wyboru zespoły, orkiestry, albo dj-ów. Przed podjęciem decyzji lepiej sprawdzić daną grupę muzyków, czy są w stanie zagrać to, co nas interesuje. W organizacji wesela, ważne są także detale takie jak dekoracja sali, zastawa obiadowa, światła, czy wzory zaproszeń wręczanych gościom. Ponieważ weselnicy spędzą około dziesięciu, dwunastu godzin razem z młodą parą na sali weselnej, to muszą mieć zapewnione jedzenie i picie. Menu podawane gościom jest wybierane w momencie podpisywania umowy na wynajęcie sali. Kwesta alkoholu i zimnych napojów najczęściej jest oddzielnie załatwiana, z uwagi, że nie wszystkie cateringi posiadają w swojej ofercie takie napoje.

Przygotowania do ślubu i wesela mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu tygodni. W tym czasie przyszli małżonkowie planują dzień zaślubin i zabawy weselnej z wielką starannością. Zawsze mogą się wydarzyć jakieś nieprzewidziane wydarzenia, dlatego trzeba być na nie w marę możliwości przygotowanym. Przy organizacji trzeba wziąć też pod uwagę atrakcje jakie będziemy musieli zapewnić weselnikom, szczególnie jeżeli na sali będą obecne dzieci, gdyż one szybko się nudzą i trzeba im jakoś zagospodarować czas.